CDSOT236-T12
DigiKeys varenummer
118-CDSOT236-T12TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CDSOT236-T12
Beskrivelse
TVS DIODE 12VWM 19VC SOT236
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
19V Klemme 12A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering SOT-23-6
Kategori
Effekt - Peak-impuls
350W
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
80pF @ 1MHz
Type
Zener
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
4
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
12V (maks.)
Pakke/hus
SOT-23-6
Spænding - Nedbrud (min.)
13,3V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
19V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
12A (8/20µs)