CD214C-T6.5ALF det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Bourns Inc.
På lager: 29.187
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 3.000
Datablad
11,2V Klemme 133,9A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
CD214C-T6.5ALF
DigiKeys varenummer
CD214C-T6.5ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CD214C-T6.5ALF
Beskrivelse
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CD214C-T6.5ALF Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
133,9A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Forældet
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
6,5V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
7,22V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
11,2V