CD214C-T45CALF det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Bourns Inc.
På lager: 8.314
Datablad
Direkte
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 2.965
Datablad
Littelfuse Inc.
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
På lager: 300
72,7V Klemme 20,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
CD214C-T45CALF
DigiKeys varenummer
CD214C-T45CALF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CD214C-T45CALF
Beskrivelse
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CD214C-T45CALF Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
20,6A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Forældet
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
45V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
50V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
72,7V