BSDH10G65E2
DigiKeys varenummer
118-BSDH10G65E2-ND
Producenter
Producentens varenummer
BSDH10G65E2
Beskrivelse
DIODE SIL CARBIDE 650V 10A TO220
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 650 V 10A Hulmontering TO-220-2
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 µA @ 650 V
Serie
Kapacitans @ Vr, F
323pF @ 1V, 1MHz
Emballage
Rør
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Teknologi
Leverandørs enhedspakning
TO-220-2
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
650 V
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 175°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
10A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.7 V @ 10 A