5.0SMDJ40CA
DigiKeys varenummer
5.0SMDJ40CABBTR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMDJ40CABBCT-ND - Afskåret tape (CT)
5.0SMDJ40CABBDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
5.0SMDJ40CA
Beskrivelse
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
64,5V Klemme 77,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
5.0SMDJ40CA Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
77,6A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
5000W (5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Telekommunikation
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Dobbeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - returspænding (Typ)
40V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
44,4V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
64,5V