4816P-T02-102LF
DigiKeys varenummer
4816P-T02-102LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
4816P-T02-102LF
Beskrivelse
RES ARRAY 15 RES 1K OHM 16SOIC
Detaljeret beskrivelse
1k Ohm ±2% 80mW Effekt pr. Element Bussystem 15 Modstandsnetværk arrays ±100ppm/°C 16-SOIC (0,220", 5,59mm bredde)
EDA/CAD-modeller
4816P-T02-102LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Rør
Kredsløbstype
Bussystem
Pakke/hus
16-SOIC (0,220", 5,59mm bredde)
Modstand (Ohm)
1k
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,440" L x 0,220" B (11,18mm x 5,59mm)
Antal modstande
15
Højde - Monteret (maks.)
0,094" (2,40mm)
Effekt pr. element
80mW