4816P-T01-103LF
DigiKeys varenummer
4816P-T01-103LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
4816P-T01-103LF
Beskrivelse
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SOIC
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm ±2% 160mW Effekt pr. Element Isoleret 8 Modstandsnetværk arrays ±100ppm/°C 16-SOIC (0,220", 5,59mm bredde)
EDA/CAD-modeller
4816P-T01-103LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Rør
Kredsløbstype
Isoleret
Pakke/hus
16-SOIC (0,220", 5,59mm bredde)
Modstand (Ohm)
10k
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,440" L x 0,220" B (11,18mm x 5,59mm)
Antal modstande
8
Højde - Monteret (maks.)
0,094" (2,40mm)
Effekt pr. element
160mW