4608X-101-272LF
DigiKeys varenummer
4608X-1-272LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
4608X-101-272LF
Beskrivelse
RES ARRAY 7 RES 2.7K OHM 8SIP
Detaljeret beskrivelse
2,7k Ohm ±2% 200mW Effekt pr. Element Bussystem 7 Modstandsnetværk arrays ±100ppm/°C 8-SIP
EDA/CAD-modeller
4608X-101-272LF Modeller
Kategori
Effekt pr. element
200mW
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
8-SIP
Kredsløbstype
Bussystem
Leverandørs enhedspakning
8-SIP
Modstand (Ohm)
2,7k
Størrelse/dimension
0,798" L x 0,098" B (20,27mm x 2,49mm)
Tolerance
±2%
Højde - Monteret (maks.)
0,200" (5,08mm)