4116R-2-102LF
DigiKeys varenummer
4116R-2-102LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
4116R-2-102LF
Beskrivelse
RES ARRAY 15 RES 1K OHM 16DIP
Detaljeret beskrivelse
1k Ohm ±2% 125mW Effekt pr. Element Bussystem 15 Modstandsnetværk arrays ±100ppm/°C 16-DIP (0,300", 7,62mm)
EDA/CAD-modeller
4116R-2-102LF Modeller
Effekt pr. element
125mW
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Kredsløbstype
Bussystem
Pakke/hus
16-DIP (0,300", 7,62mm)
Modstand (Ohm)
1k
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,865" L x 0,300" B (21,97mm x 7,62mm)
Antal modstande
15
Højde - Monteret (maks.)
0,185" (4,69mm)
Modstand-Forhold-Drift
50ppm/°C