4116R-1-202LF
DigiKeys varenummer
4116R-1-202LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
4116R-1-202LF
Beskrivelse
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 16DIP
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2k Ohm ±2% 250mW Effekt pr. Element Isoleret 8 Modstandsnetværk arrays ±100ppm/°C 16-DIP (0,300", 7,62mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
4116R-1-202LF Modeller
Kategori
Antal ben
16
Producenter
Bourns Inc.
Effekt pr. element
250mW
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Emballage
Rør
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Kredsløbstype
Isoleret
Pakke/hus
16-DIP (0,300", 7,62mm)
Modstand (Ohm)
2k
Leverandørs enhedspakning
16-DIP
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,865" L x 0,300" B (21,97mm x 7,62mm)
Antal modstande
8
Højde - Monteret (maks.)
0,185" (4,69mm)
Modstand-Forhold-Drift
50ppm/°C