4114R-1-473LF
DigiKeys varenummer
4114R-1-473LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
4114R-1-473LF
Beskrivelse
RES ARRAY 7 RES 47K OHM 14DIP
Detaljeret beskrivelse
47k Ohm ±2% 250mW Effekt pr. Element Isoleret 7 Modstandsnetværk arrays ±100ppm/°C 14-DIP (0,300", 7,62mm)
EDA/CAD-modeller
4114R-1-473LF Modeller
Effekt pr. element
250mW
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
14-DIP (0,300", 7,62mm)
Modstand (Ohm)
47k
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,765" L x 0,300" B (19,43mm x 7,62mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,185" (4,69mm)
Modstand-Forhold-Drift
50ppm/°C