3590S-2-502L
3590S-2-502L
DigiKeys varenummer
3590S-2-502L-ND
Producenter
Producentens varenummer
3590S-2-502L
Beskrivelse
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 10.0 Drej Trådviklet spolemodstand 2W Loddeblik
EDA/CAD-modeller
3590S-2-502L Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Modstand (Ohm)
5k
Tolerance
±5%
Aktuatorlængde
0,812" (20,63mm)
Effekt (Watt)
2W
Aktuatordiameter
0,2497" (6,34mm)
Størrelse - Krop
Rund - 0,875" diam. (22,23mm)