3549S-2AA-101/101A kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Bourns Inc.
På lager: 0
Datablad
100 Ohm 2 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 10.0 Drej Trådviklet spolemodstand 2W Loddeblik
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
3549S-2AA-101/101A
DigiKeys varenummer
3549S-2AA-101/101A-ND
Producenter
Producentens varenummer
3549S-2AA-101/101A
Beskrivelse
POT 100 OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Justeringstype
Brugerdefineret
Producenter
Bourns Inc.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Rotation
3600°
Emballage
Bakke
Resistivt materiale
Trådviklet spolemodstand
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Modstand (Ohm)
100
Aktuatortype
Rillet
Tolerance
±3%
Aktuatorlængde
0,813" (20,64mm)
Effekt (Watt)
2W
Aktuatordiameter
0,250" (6,35mm)
Indbygget switch
Ingen
Bøsnings gevind
3/8-32
Antal omgange
10.0
Monteringstype
Panelmontering
Konusform
Lineær
Størrelse - Krop
Rund - 0,885" diam. (22,48mm)