3547S-1AE-103A
DigiKeys varenummer
118-3547S-1AE-103A-ND
Producenter
Producentens varenummer
3547S-1AE-103A
Beskrivelse
POT 10K OHM 1W WIREWOUND LINEAR
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm 1 rækker Lineær Servomontering Potentiometer Ingen 3.0 Drej Trådviklet spolemodstand 1W Loddeblik
Kategori
Justeringstype
Brugerdefineret
Producenter
Bourns Inc.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Rotation
1080°
Emballage
Bakke
Resistivt materiale
Trådviklet spolemodstand
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Modstand (Ohm)
10k
Aktuatortype
Rund
Tolerance
±3%
Aktuatorlængde
0,375" (9,53mm)
Effekt (Watt)
1W
Aktuatordiameter
0,125" (3,18mm)
Indbygget switch
Ingen
Monteringstype
Servomontering
Antal omgange
3.0
Størrelse - Krop
Rund - 0,885" diam. (22,48mm)