3543S-1-103L
DigiKeys varenummer
3543S-1-103L-ND
Producenter
Producentens varenummer
3543S-1-103L
Beskrivelse
POT 10K OHM 1W WIREWOUND LINEAR
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 3.0 Drej Trådviklet spolemodstand 1W Loddeblik
Kategori
Justeringstype
Brugerdefineret
Producenter
Bourns Inc.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Rotation
1080°
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Trådviklet spolemodstand
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Modstand (Ohm)
10k
Aktuatortype
Rillet
Tolerance
±5%
Aktuatorlængde
0,812" (20,63mm)
Effekt (Watt)
1W
Aktuatordiameter
0,2497" (6,34mm)
Indbygget switch
Ingen
Bøsnings gevind
3/8-32
Antal omgange
3.0
Monteringstype
Panelmontering
Konusform
Lineær
Størrelse - Krop
Rund - 0,875" diam. (22,23mm)