3386P-EY5-504LF
DigiKeys varenummer
3386P-EY5-504LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3386P-EY5-504LF
Beskrivelse
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3386P-EY5-504LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstype
Topjustering
Modstand
500 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,375" x 0,375" overflade (9,53mm x 9,53mm)
Tolerance
±10%