3386M-1-502LF
DigiKeys varenummer
3386M-1-502LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3386M-1-502LF
Beskrivelse
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
5 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
5 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,375" x 0,375" overflade (9,53mm x 9,53mm)
Tolerance
±10%