3386K-1-501LF
DigiKeys varenummer
118-3386K-1-501LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3386K-1-501LF
Beskrivelse
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
500 Ohms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
3386K-1-501LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstype
Topjustering
Modstand
500 Ohms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,375" x 0,375" overflade (9,53mm x 9,53mm)
Tolerance
±10%