3386K-1-103LF
DigiKeys varenummer
118-3386K-1-103LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3386K-1-103LF
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3386K-1-103LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstype
Topjustering
Modstand
10 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,375" x 0,375" overflade (9,53mm x 9,53mm)
Tolerance
±10%