3386G-1-105LF
DigiKeys varenummer
3386G-1-105LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3386G-1-105LF
Beskrivelse
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 MOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3386G-1-105LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Rør
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
1 MOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,375" x 0,375" overflade (9,53mm x 9,53mm)
Tolerance
±10%