3362R-1-101LF
DigiKeys varenummer
3362R-101LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3362R-1-101LF
Beskrivelse
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
100 Ohms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
3362R-1-101LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Rør
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
100 Ohms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,275" x 0,260" overflade (6,99mm x 6,60mm)
Tolerance
±10%