3362H-1-501
DigiKeys varenummer
118-3362H-1-501-ND
Producenter
Producentens varenummer
3362H-1-501
Beskrivelse
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 Ohms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
3362H-1-501 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstype
Topjustering
Modstand
500 Ohms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,275" x 0,260" overflade (6,99mm x 6,60mm)
Tolerance
±10%