3361S-1-103GLF
DigiKeys varenummer
3361S-103GLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3361S-103GLFCT-ND - Afskåret tape (CT)
3361S-103GLFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
3361S-1-103GLF
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.5W GW SIDE ADJ
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,5W, 1/2W Mågevinge Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Sidejustering
EDA/CAD-modeller
3361S-1-103GLF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Resistivt materiale
Keramisk metal
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
10 kOhms
Termineringsudformning
Mågevinge
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,264" x 0,290" overflade (6,71mm x 7,37mm)
Tolerance
±10%