3360Y-1-102LF er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Bourns Inc.
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Bourns Inc.
På lager: 0
Datablad
1k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Ledende plast 0,25W, 1/4W PC-ben
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
3360Y-1-102LF
DigiKeys varenummer
3360Y-1-102LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3360Y-1-102LF
Beskrivelse
POT 1K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
3360Y-1-102LF Modeller
Kategori
Justeringstype
Topjustering
Producenter
Temperaturkoefficient
±1000ppm/°C
Serie
Rotation
310°
Emballage
Rør
Resistivt materiale
Ledende plast
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
PC-ben
Modstand (Ohm)
1k
Aktuatortype
Rillet
Tolerance
±20%
Aktuatorlængde
0,500" (12,70mm)
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Aktuatordiameter
0,093" (2,36mm)
Indbygget switch
Ingen
Bøsnings gevind
1/4-32
Antal omgange
1.0
Monteringstype
Panelmontering
Konusform
Lineær
Størrelse - Krop
Kvadratisk - 0,264" x 0,252" overflade (6,70mm x 6,40mm)