3329P-1-502LF
DigiKeys varenummer
3329P-502LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3329P-1-502LF
Beskrivelse
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
5 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3329P-1-502LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstype
Topjustering
Modstand
5 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rund - 0,250" diam. (6,35mm)
Tolerance
±10%