3314S-1-501E
DigiKeys varenummer
118-3314S-1-501ETR-ND - Tape & Reel (TR)
118-3314S-1-501ECT-ND - Afskåret tape (CT)
118-3314S-1-501EDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
3314S-1-501E
Beskrivelse
TRIMMER 500OHM 0.25W J LEAD SIDE
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 Ohms 0,25W, 1/4W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Sidejustering
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
500 Ohms
Termineringsudformning
J-leder
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,197" x 0,177" overflade (5,00mm x 4,50mm)
Tolerance
±20%