3310P-125-103L
3310P-125-103L
3310P-125-103L
DigiKeys varenummer
3310P-125-103L-ND
Producenter
Producentens varenummer
3310P-125-103L
Beskrivelse
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm 1 rækker Lineær Hulmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Ledende plast 0,25W, 1/4W PC-ben
Kategori
Antal udtag
1
Temperaturkoefficient
±1000ppm/°C
Emballage
Rør
Rotation
300°
Resistivt materiale
Ledende plast
Modstand (Ohm)
10k
Termineringsudformning
PC-ben
Tolerance
±20%
Aktuatortype
Fladgjort
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Aktuatorlængde
0,220" (5,59mm)
Indbygget switch
Ingen
Aktuatordiameter
0,125" (3,18mm)
Monteringstype
Hulmontering
Funktioner
Forseglet
Størrelse - Krop
Kvadratisk - 0,375" x 0,375" overflade (9,53mm x 9,53mm)