3310H-003-104L
DigiKeys varenummer
3310H-003-104L-ND
Producenter
Producentens varenummer
3310H-003-104L
Beskrivelse
POT 100K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Drejbar, SPST 1.0 Drej Ledende plast 0,25W, 1/4W PC-ben
EDA/CAD-modeller
3310H-003-104L Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Justeringstype
Topjustering
Temperaturkoefficient
±1000ppm/°C
Serie
Rotation
300°
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Ledende plast
Termineringsudformning
PC-ben
Modstand (Ohm)
100k
Aktuatortype
Rillet
Tolerance
±20%
Aktuatorlængde
0,500" (12,70mm)
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Aktuatordiameter
0,125" (3,18mm)
Indbygget switch
Drejbar, SPST
Bøsnings gevind
1/4-32
Monteringstype
Panelmontering
Funktioner
Forseglet
Størrelse - Krop
Rektangulær - 0,384" x 0,375" overflade (9,75mm x 9,53mm)