3310C-101-103L
3310C-101-103L
3310C-101-103L
DigiKeys varenummer
3310C-101-103L-ND
Producenter
Producentens varenummer
3310C-101-103L
Beskrivelse
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Ledende plast 0,25W, 1/4W PC-ben
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3310C-101-103L Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Justeringstype
Sidejustering
Producenter
Bourns Inc.
Temperaturkoefficient
±1000ppm/°C
Serie
Rotation
300°
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Ledende plast
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
PC-ben
Modstand (Ohm)
10k
Aktuatortype
Fladgjort
Tolerance
±20%
Aktuatorlængde
0,500" (12,70mm)
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Aktuatordiameter
0,125" (3,18mm)
Indbygget switch
Ingen
Bøsnings gevind
1/4-32
Antal omgange
1.0
Monteringstype
Panelmontering
Funktioner
Forseglet
Størrelse - Krop
Kvadratisk - 0,375" x 0,375" overflade (9,53mm x 9,53mm)