3296Y-1-202LF
DigiKeys varenummer
3296Y-202LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3296Y-1-202LF
Beskrivelse
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
2 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 25.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
3296Y-1-202LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
2 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,375" x 0,190" overflade (9,53mm x 4,83mm)
Tolerance
±10%