3296Y-1-201LF
DigiKeys varenummer
3296Y-201LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3296Y-1-201LF
Beskrivelse
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
200 Ohms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 25.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
3296Y-1-201LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
200 Ohms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,375" x 0,190" overflade (9,53mm x 4,83mm)
Tolerance
±10%