3296X-1-103LF
DigiKeys varenummer
3296X-103LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3296X-1-103LF
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 25.0 Drej Sidejustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3296X-1-103LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
25.0
Serie
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Rør
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
10 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,395" x 0,190" overflade (10,03mm x 4,83mm)
Tolerance
±10%