3269W-1-253 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
TT Electronics/BI
På lager: 559
Datablad
25 kOhms 0,25W, 1/4W Mågevinge Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 12.0 Drej Topjustering
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
3269W-1-253
DigiKeys varenummer
3269W-1-253-ND
Producenter
Producentens varenummer
3269W-1-253
Beskrivelse
TRIMMER 25K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
3269W-1-253 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstype
Topjustering
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
25 kOhms
Termineringsudformning
Mågevinge
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,250" x 0,170" overflade (6,35mm x 4,32mm)
Tolerance
±10%