3266Y-1-203LF
DigiKeys varenummer
3266Y-1-203LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3266Y-1-203LF
Beskrivelse
TRIMMER 20K OHM 0.25W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
20 kOhms 0,25W, 1/4W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 12.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
3266Y-1-203LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstype
Topjustering
Modstand
20 kOhms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,250" x 0,170" overflade (6,35mm x 4,32mm)
Tolerance
±10%