3266W-1-501LF
DigiKeys varenummer
3266W-501LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3266W-1-501LF
Beskrivelse
TRIMMER 500 OHM 0.25W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 Ohms 0,25W, 1/4W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 12.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3266W-1-501LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
12.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Rør
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
500 Ohms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,250" x 0,170" overflade (6,35mm x 4,32mm)
Tolerance
±10%