3262W-1-104
DigiKeys varenummer
3262W-104-ND
Producenter
Producentens varenummer
3262W-1-104
Beskrivelse
TRIMMER 100KOHM 0.25W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 kOhms 0,25W, 1/4W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 12.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3262W-1-104 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
12.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Rør
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
100 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,250" x 0,170" overflade (6,35mm x 4,32mm)
Tolerance
±10%