3214W-1-202G
DigiKeys varenummer
118-3214W-1-202GTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-3214W-1-202GCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-3214W-1-202GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
3214W-1-202G
Beskrivelse
TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD TOP
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2 kOhms 0,25W, 1/4W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 5.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3214W-1-202G Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
5.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
2 kOhms
Termineringsudformning
J-leder
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,189" x 0,138" overflade (4,80mm x 3,50mm)
Tolerance
±10%