3059Y-1-203LF
DigiKeys varenummer
3059Y-203LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3059Y-1-203LF
Beskrivelse
TRIMMER 20K OHM 1W PC PIN SIDE
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20 kOhms 1W PC-ben Chassismontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 22.0 Drej Sidejustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3059Y-1-203LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
22.0
Serie
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Rør
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Chassismontering
Modstand
20 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
1W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,315" x 0,190" overflade (8,00mm x 4,83mm)
Tolerance
±10%