3009P-1-104LF
DigiKeys varenummer
3009P-104LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3009P-1-104LF
Beskrivelse
TRIMMER 100K OHM 0.75W PC PIN
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 kOhms 0,75W, 3/4W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 15.0 Drej Sidejustering
EDA/CAD-modeller
3009P-1-104LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
15.0
Serie
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Rør
Resistivt materiale
Keramisk metal
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
100 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,75W, 3/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,354" x 0,190" overflade (8,98mm x 4,83mm)
Tolerance
±10%