3006P-1-102LF
DigiKeys varenummer
3006P-102LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3006P-1-102LF
Beskrivelse
TRIMMER 1K OHM 0.75W PC PIN SIDE
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 kOhms 0,75W, 3/4W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 15.0 Drej Sidejustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3006P-1-102LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
15.0
Serie
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Rør
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
1 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,75W, 3/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,250" x 0,190" overflade (6,35mm x 4,83mm)
Tolerance
±10%