15KPA033-SD-Q
DigiKeys varenummer
118-15KPA033-SD-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-15KPA033-SD-QCT-ND - Afskåret tape (CT)
118-15KPA033-SD-QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
15KPA033-SD-Q
Beskrivelse
TVS DIODE 33VWM 50.3VC DO218
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50,3V Klemme 298,1A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-218
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
298,1A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
15000W (15kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
33V
Pakke/hus
DO-218AB
Spænding - Nedbrud (min.)
33,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
50,3V