1250-2S-230
DigiKeys varenummer
1250-2S-230-ND
Producenter
Producentens varenummer
1250-2S-230
Beskrivelse
SPD TYPE 2/TYPE 4 275VAC MCOV
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Overspændingsbeskyttelsesanordning (SPD) 275VAC MCOV 2 Pol
Kategori
Strøm - Afladning (maks.) (8/20µS)
50 kA
Producenter
Bourns Inc.
Strøm - Kortslutningsklassificering (SCRR)
100 kA
Serie
Spænding - Beskyttelsesklassifikation (VPR)
1 kV
Emballage
Bulk
Spænding - Beskyttelsesniveau (VP) (2416)
1.25 kV
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-50°C – 85°C
Type
Type 2, Type 4
Funktioner
Fjernsignalkontakter, termisk beskyttet
Form
Base + modul
Monteringstype
DIN-skinne
Antal poler
2
Godkendelsesagentur
CE, CSA, UR
Spænding - Kontinuerlig drift (maks.) (MCOV)
275VAC