1.5SMC7.5A-Q
DigiKeys varenummer
118-1.5SMC7.5A-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1.5SMC7.5A-Q
Beskrivelse
TVS DIODE 6.4VWM 14.7V DO214AB
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
14,7V Klemme 672,5A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
672,5A (8/20µs)
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
6,4V
Spænding - Nedbrud (min.)
7,13V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
14,7V