1.5SMC27A-Q kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Eaton - Electronics Division
På lager: 0
Datablad
37,5V Klemme 40,5A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
1.5SMC27A-Q
DigiKeys varenummer
118-1.5SMC27A-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1.5SMC27A-Q
Beskrivelse
TVS DIODE 23.1VWM 37.5V DO214AB
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
40,5A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Serie
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Telekommunikation
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Klasse
Automotive
Enkeltrettede kanaler
1
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
23,1V
Spænding - Nedbrud (min.)
25,7V
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
37,5V