1.5SMC20CA-Q kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Eaton - Electronics Division
På lager: 0
Datablad
Similar
Eaton - Electronics Division
På lager: 0
Datablad
27,7V Klemme 54,9A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
1.5SMC20CA-Q
DigiKeys varenummer
118-1.5SMC20CA-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1.5SMC20CA-Q
Beskrivelse
TVS DIODE 17.1VWM 27.7V DO214AB
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
54,9A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Telekommunikation
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Klasse
Automotive
Dobbeltrettede kanaler
1
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
17,1V
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nedbrud (min.)
19V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
27,7V