BRG-07100A
DigiKeys varenummer
5897-BRG-07100A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BRG-07100A
Beskrivelse
SWITCH REED SPST-NO 100W 10A
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Reed med glas hoveddel Reed-kontakter SPST-NO 100 ~ 130AT Driftsområde 100W 2A (DC) Hulmontering
Kategori
Effekt - Nominel
100W
Producenter
Bestact Solutions Inc.
Driftstid
4 ms
Serie
Frakoblingstid
2 ms
Emballage
Bulk
Monteringstype
Hulmontering
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Aksial
Type
Reed med glas hoveddel
Længde - Samlet
2,402" (61,00mm)
Kredsløb
SPST-NO
Størrelse - Krop
0,197" diam. x 1,102" L (5,00mm x 28,00mm)
Driftsområde
100 ~ 130AT
Højde over kort
0,197" (5,00mm)
Frakoblingsområde
50AT
Driftstemperatur
-40°C – 150°C
Strøm - Switching
2A (DC)
Kapacitans
0.5 pF
Spænding - Switching DC
250 V
Strøm - Bære
10A (DC)