VMS-450C-27
DigiKeys varenummer
179-VMS-450C-27-ND
Producenter
Producentens varenummer
VMS-450C-27
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 27V 451W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 27V 90 – 264VAC, 127 – 370VDC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
VMS-450C-27 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel), Medicinal
Serie
Spænding - Isolering
4 kV
Emballage
Bakke
Effektivitet
93,5%
Varestatus
Ikke til nye design
Driftstemperatur
-40°C – 70°C (med reduktion)
Type
Åben ramme
Funktioner
Justerbart output, Egnet til DC-indgang, PFC, Fjernkontrol, Standbyudgang, Universalindgang
Antal output
1
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input
90 – 264VAC, 127 – 370VDC
Størrelse/dimension
5,00" L x 3,00" B x 1,52" H (127,0mm x 76,2mm x 38,5mm)
Spænding - Output 1
27V
Godkendelsesagentur
CE, cURus, UKCA
Strøm - Output 1
16.7 A