VHB50W-Q24-S3R3
DigiKeys varenummer
179-VHB50W-Q24-S3R3-ND
Producenter
Producentens varenummer
VHB50W-Q24-S3R3
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 3,3V 10A 9V - 36V Indgang
EDA/CAD-modeller
VHB50W-Q24-S3R3 Modeller
Kategori
Spænding - Isolering
1.5 kV
Driftstemperatur
-40°C – 100°C
Effektivitet
77%
Spænding - Input (min.)
9V
Størrelse/dimension
2,40" L x 2,28" B x 0,50" H (61,0mm x 57,9mm x 12,7mm)
Spænding - Input (maks.)
36V
Strøm - Output (maks.)
10A
Effekt (Watt)
50 W