VHB50W-Q24-S24
DigiKeys varenummer
179-VHB50W-Q24-S24-ND
Producenter
Producentens varenummer
VHB50W-Q24-S24
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 24V 50W
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 24V 2,08A 9V - 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
VHB50W-Q24-S24 Modeller
Kategori
Spænding - Isolering
1.5 kV
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-40°C – 100°C
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
83%
Type
Isoleret modul
Monteringstype
Hulmontering
Antal output
1
Pakke/hus
9-DIP-modul, 1/2 brick
Spænding - Input (min.)
9V
Størrelse/dimension
2,40" L x 2,28" B x 0,50" H (61,0mm x 57,9mm x 12,7mm)
Spænding - Input (maks.)
36V
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv høj
Spænding - Output 1
Godkendelsesagentur
EN, UL
Strøm - Output (maks.)
2,08A
Standardnummer
60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1
Effekt (Watt)
50 W