VHB150W-Q24-S15
DigiKeys varenummer
179-VHB150W-Q24-S15-ND
Producenter
Producentens varenummer
VHB150W-Q24-S15
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 15V 150W
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 15V 10A 9V - 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
VHB150W-Q24-S15 Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 100°C
Emballage
Boks
Effektivitet
0.88
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Type
Isoleret modul
Pakke/hus
9-DIP-modul, 1/2 brick
Antal output
1
Størrelse/dimension
2,40" L x 2,28" B x 0,52" H (61,0mm x 57,9mm x 13,2mm)
Spænding - Input (min.)
9V
Leverandørs enhedspakning
Half Brick
Spænding - Input (maks.)
36V
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv høj
Spænding - Output 1
Godkendelsesagentur
EN, UL
Strøm - Output (maks.)
10A
Standardnummer
55032 Klasse A; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61000-6-3
Effekt (Watt)
150 W
Grundlæggende varenummer
Spænding - Isolering
1.5 kV